Quand ? Du 29 juin 19:00 au 5 juillet 19:00
Où ? osmo/za – Slovenska cesta 54, 1000 Ljubljana, Slovénie
Organisé par Projekt Atol et @ LJUDMILA
DATUMI
Postavitev: ponedeljek, 29. junij – nedelja, 5. julij
Ogled: torek – nedelja, od 12:00 do 19:00
Pogovor z avtorjema in Vukom Ćosićem: sreda, 1. julij, 2020 | ob 19.00
Postavitev 3615 LOVE je posvečena telematski umetnosti. Delo je zasnovano na rekonstrukciji telematske materialnosti (videotex, mreža Minitel, itd.) z deli avtorjev: Jacques-Elie Chabert & Camille Philibert: telematski roman Izgubljeni predmet (L’Objet perdu, 1985), Eduardo Kac: Pesmi za Videotext (Videotext Poems, 1985-86) ter Marie Molins: Koda QR (QR Code, 2018). 3615 LOVE pokaže, kako krhka in ranljiva so naša digitalna okolja, digitalna umetniška produkcija pa še celo bolj.
3615 LOVE predstavlja dela iz 80. let, ki jih kombinira z nedavnimi tehnološkimi dosežki ter pokaže, da tehnološki medij nikoli zares ne umre. Naslanja se na rekonstrukcijo starih umetniških del in njihovih materialnosti (strojna oprema, programska oprema, omrežje…) ter je v svojem bistvu nikoli dokončano delo, ki se razvija od leta 2014 dalje.
Postavitev 3615 LOVE, ki je bila do sedaj prikazana v Parizu, Cerisy-la-Salle, Aix-en-Provence (FR) in v Amsterdamu (NL), bo v Ljubljani na ogled v prostorih osmo/za. Razstavo bo pospremil pogovor s članoma skupine PAMAL o telematski umetnosti in medijski arheologiji omrežja Minitel in videotexa.
O avtorijh
Skupina PAMAL_Group (Preservation & Art – Media Archaeology Lab), ki deluje od leta od 2013, je umetniški kolektiv in evropska medijsko-arheološka raziskovalna celica (Francija, Avstrija in Nemčija). PAMAL razvija umetniško in teoretsko prakso, v kateri rekonstruira krhka ali izgubljena dela in raziskuje časovnosti in materialnosti tehničnih medijev. Njihov medij je umetnina sama – kot arhiv – zato se lotevajo številnih sodelovanj z umetniki, katerih dela so zastarela.
Produkcija: Ljudmila, laboratorij za znanost in umetnost in Zavod Projekt Atol, v sodelovanju s konzorcijem osmo/za in s podporo Ministrstva za kulturo ter Mestne občine Ljubljana, Oddelek za kulturo.